Aicinājums Lūgšanās Būt Nomodā un Lūgt par Venecuēlas Tautu!

Mīļās māsas un brāļi LELBĀL,

Mūs informēja LELBA austrumu apgabalā ievēlētais Dienvidamerikas referents Guntars Gedulis, ka 23. janvārīir plānotas masīvas demonstrācijas visā Venecuēlā protestējot pret Maduro, pieprasot pārejas valdības izveidošanu un brīvas vēlēšanas. Viņš tālāk informēja par notikumiem, kas noveduši līdz šim solim. Kā zemāk varat lasīt, rītdien arī citās valstīs pulcēsies, lai atbalstītu tautu, kas nonākusi kritiskā stāvoklī.*

Šajā tik ļoti liktenīgā dienā aicinu lūgšanās būt klāt mūsu Karakasas Augšāmcelšanās draudzes locekļiem Venecuēlā, Guntaram Gedulim, prāv. Gunāra Lazdiņa ģimenes locekļiem, kas tur dzīvo un noteikti aicina mūs lūgt par visu Venecuēlas tautu, kas ilgstoši smagi cieš dēļ represīvās un viņu mokām vienaldzīgās valdības. Lūgsim, lai demonstrācijas nestu iecerētos rezultātus, bez brutalitātes un asins izliešanas.

Apustulis Pāvils reiz iedrošināja kristiešus Efesā: “Nepiedalieties neauglīgos tumsības darbos, bet gan atmaskojiettos! Ko nepaklausīgie slepenībā dara, par to ir kauns pat runāt, bet viss atmaskotais gaismā top redzams, jo viss, kas gaismā redzams, ir gaisma.” (5:11-14a). Vēstuli noslēdzot Pāvila vārdi aicina mūs lūgt un turklāt atklāj kādos apstākļos viņš atrodās: “Ar lūgšanām un aizlūgšanām lūdziet Dieva Garā ik brīdi! Esiet pastāvīgi nomodā un nepārtrauktā lūgšanā par visiem svētajiem, un arī par mani, lai Dievs man dotu īstos vārdus, kad man jāatdara mute, lai drosmīgi sludinātu evaņģēlija noslēpumu. Kā vēstnieks es to sludinu, važās kalts; lai tad esmu bez bailēm, kā man tas pienākas.” (6:18-20)

Mīļās māsas un brāļi Venecuēlā - lai Dievs jūs svētī un pasargā, ka tiekat Svētā Gara stiprināti un vienoti Kristus mierā, lai arī jūs varētu būt bez bailēm, kā arī jums pienākas. Lūgšanās būsim nomodā par jums!

Jūsu + Lauma Zušēvica, LELBĀL archibīskape

*Notikumi ir sekojošie:

5.janvārī - Asamblēja ievēlēja jaunu priekšēdi, deputātu Huanu Guaidó, 35.g.v. inženieru, kas ir atsājis tautā ļoti positīvu iespaidu

10. janvārī – Maduro uzsāka savu jauno prezidentūru, ko vairums valstu uzskata par nelegālu, jo maija vēlēšanas nesekoja attiecīgajiem priekšrakstiem. (Klāt vija tikai Bolivijas, Kubas, Salvadoras un Dividosetijas (!) prezidenti, OPEPa ģenerālsekretārs, Belīzes ekonomikas ministrs, Sankristobalas un Nieves ministru presidents, Turcijas viceprezidents, kāds aktivists Lumumba no Kongo demokrātiskās republikas, kā arī delegācijas no Belīzes, Dienvidāzijas, Īrijas, Baltkrievījas, Krievījas, Alzherijas, Dienvidāfrikas). (valdības ziņu avoti).

14. janvārī – Asambleja paziņoja, ka uzskata Maduro valdību par nelegālu, un ka spēkā ir satversmes 233, 333 un 350 panti. Iznāk tad, ka Asamblejas prezidentam tagad ir jākļūst par pagaidu valsts prezidentu, un ka viņam ir jāizsludina brīvas vēlēšanas.

Pēc tam pagājušajā nedēļā sākās tautas sapucles (“cabildo”) vairākās iekšzemes pilsētās, sapulci Marakaibo apspieda. Guaidó ir redzēts runājam vairākās sapulcēs. Sapulces patlaban turpinājās, un trešdien, 23. janvārī tad nu ir paredzēta masveidīga demonstrācija pa visu zemi, un ir izziņoti koncentrācijas punkti. Bet ja aptjaujām ir taisnība, un ja, piem., tiešām 8 no katriem 10 karakasiešiem protestēs, tad jau visas malas būs pilnas. Protesta akcijas ir izziņotas daudzās valstīs un var atvērt sekojošo lapu, lai redzētu, cik plašās tās ir paredzētas internacionālā līmenī. Skat. venezolanossiempre,wordpress.com. (Tajā pat var redzēt, kur pulcēties ārzemēs,) Tauta šais nedēļās ir radušas lielas ceŗības, ir notikušas visādas pārrunas, arī sarunas ar militāriem, lai neseko Maduro valdības pavēles, negāžās ļaudīm virsū, drīzāk, vēršas pret nelegālo valdību.